Hepimizin Sendikası

Eğitim-iş Türkiye Cephesinde Yerini Alacaktır !

EĞİTİM İŞ TÜRKİYE CEPHESİNDE YERİNİ ALACAKTIR!
Hepimizin Sendikası grubu olarak bundan tam bir yıl önce 21 Eylül 2019 Cumartesi günü Diyarbakır’da HDP il binası önünde toplanan ve “Başlarım Kürdistan davanıza…” diyerek Amerikan emperyalizminin kara gücü PKK’ya başkaldıran anaları ziyaret ettik.  Bu nedenle üyesi bulunduğumuz Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalarda disipline sevk edildik, ihraç edildik.

Diyarbakır analarını ziyaret eden Hepimizin Sendikası grubuyla hareket eden üyelerini ihraç eden B. Kamu İş’e bağlı sendikalar Diyarbakırlı anaları iktidarın siyasî malzemesi olmakla itham ederken PKK’ya her türlü maddî yardımda bulunduğu için görevden alınan HDP’li belediye başkanlarını mağdur ilân etmiştir.  Eğitim İş’i  emperyalist bölücüğe isyan eden eğitim emekçileri kurmuştur. Eğitim İş ve B. Kamu İş’e bağlı diğer sendikalar kuruluş gerekçeleri itibariyle Türkiye cephesindedir. Ne olmuştur da emperyalist bölücülüğe karşı, tam bağımsız Türkiye ve Cumhuriyet devrimi temelinde kurulmuş bir örgüt emperyalist bölücülüğün etkisi altına girmiştir?

Eğitim İş Sendikası içine çöreklenmiş ve emperyalist merkezlerin etkisine girmiş bir kesim, Eğitim İş içinde etkin noktaları ele geçirmiş, Eğitim İş’i Türkiye karşıtı cephedeki sendikalarla birleştirmeyi amaçlamışlardır. Bu amaca taş koyanları tasfiye etmeye girişmişlerdir. Bu girişimle Eğitim İş üyesinin iradesi baskılanarak PKK uzantısı belediye başkanlarını mağdur ilân etme çizgisi kabul ettirilmek istenmiştir. Eğitim İş’i etkisi altına alan emperyalizm işbirlikçisi çizgi ile ideolojik, hukukî, mücadelemiz sürmektedir ve sürecektir. Eğitim İş üyesinin iradesini baskılama girişimleri sonuç vermeyecektir. Türkiye Atatürk’te birleşirken B. Kamu İş/Eğitim İş emperyalist bölücülüğün etkisine giremez.

Türkiye emperyalist tehditlerle mücadelesini başarıya ulaştıracaktır. Emperyalist tehditlerle mücadele aynı zamanda Türkiye karşıtı cepheyle mücadeledir ve Türkiye karşıtı cephe de yenilgiye uğratılacaktır. Eğitim İş’in girdiği yol, çıkmaz sokaktır; Eğitim İş’i çıkmaz sokaktan kurtarmak tüm Eğitim İş üyelerinin sorumluluğudur. Soruyoruz: Eğitim İş, Türkiye karşıtı cepheye eklemlenmek için mi kuruldu? Tüm Eğitim İş üyeleri bu sorunun muhatabıdır.

Hepimizin Sendikası grubu olarak tam bağımsız ve demokratik Türkiye temelinde sınıf mücadelesini sürdürecek, Eğitim İş’i Türkiye cephesine çekeceğiz. Türkiye’nin birliğinden yana olan, PKK’ya kahramanca başkaldıran Diyarbakır analarını selâmlıyoruz.

HEPİMİZİN SENDİKASI GRUBU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ