Hepimizin Sendikası

CUMHURİYETİMİZİN 97.YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYET’İMİZİN 97. YAŞI KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimiz antiemperyalizm ve tam bağımsızlık temelinde çağdaş bir toplum yaratma hedefiyle kuruldu. Orta Çağ kurum ve ilişkilerini yıktı. Kadınımıza eşitlik, insanımıza özgürlük getirdi, kamuculuğuyla, halkçılığıyla kimsesizlerin kimsesi oldu.

Büyük devrimci önderimiz Atatürk’ün ölümünden sonra ve özellikle emperyalist Batı sistemi içinde Cumhuriyet devrimimizde kesintiler ve geriye dönüşler yaşandı. Gelinen noktada Cumhuriyet ekonomimiz tarumar edildi, uygulanan neoliberal politikalarla kendi kendine yeten Türkiye dışa bağımlı hâle getirildi. Türkiye borçlandırıldı. Gelinen noktada, 1936 yılında Cumhuriyet’in işçi sınıfına verdiği kıdem tazminatı ortadan kaldırılmak isteniyor.

Neoliberal politikalar ve Cumhuriyet devriminden verilen ödünler neticesinde tarikat ve cemaatlar toplumda yeniden türedi, eğitim kurumlarıyla Eğitim- Öğretim Birliği Yasası’nı tehdit eder noktaya geldi. Kamucu, ulusal, bilimsel, laik eğitim büyük tahribata uğradı. Eğitimde yaşanan ciddî tahribat ve geriye gidiş ülkeyi yönetenlerce de yok sayılamaz, noktaya geldi.

Türkiye, Cumhuriyet devriminden aldığı bağımsızlık birikimiyle emperyalist prangalardan kurtulacak ve Cumhuriyetimiz ekonomiden eğitime her alanda yeniden hâkim olacaktır. Atatürk’ün “Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar, çelebiler ülkesi olamaz.” programı yürürlüktedir. Tüm cemaat ve tarikatların mallarına ve eğitim kurumlarına el konacağı, Cumhuriyet Devrimi Kanunlarının uygulanacağı, Cumhuriyet’in kendi kendine yeten karma ekonomisinin hayata geçeceği günleri karşılamanın heyecan ve sevinciyle ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

HEPİMİZİN SENDİKASI GRUBU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ