Hepimizin Sendikası

ABD’NİN TÜRKİYE’DE İKTİDAR TAYİN ETTİĞİ DÖNEM ARTIK SONA ERMİŞTİR!

12 Eylül Amerikancı darbesi Türk ekonomisini emperyalist tekellere açmak için gerçekleştirildi. Kemalist devrimin ithal ikameci, korumacı, üretici, istihdam yaratan politikaları yerini emperyalist tekellerin yağma ve talan düzenine bırakmıştır. 12 Eylül darbesinden sonra 24 Ocak kararları uygulanmaya başlandı ve emekçilerin reel ücretlerinde ciddî düşüşler oldu. Özelleştirmelerle kamu iktisadî teşekkülleri yağmalandı, ekonominin üretim gücü kırıldı, Türkiye borçlandırıldı, işçi hakları gasp edilirken işsizlik kitleselleşti.
Salgın koşulları içinde yıl dönümünü yaşadığımız 12 Eylül’de on milyonunun üzerinde işsiz kitlenin, kısa çalışma ödeneği ile geçinmek zorunda olan yüz binlerin, sendikasız ve güvencesiz istihdamın varlığıyla karşı karşıyayız. 12 Eylül darbesiyle kurulan neoliberal sistemin acı sonuçlarını yaşıyoruz. Aynı zamanda dünyada ve Türkiye’de salgının hızlanmasıyla neoliberal sistemin çöküşüne tanıklık ediyoruz.
Dünya ve Türkiye üretim ve istihdam odaklı, daha insancıl, daha adil, daha müreffeh, daha paylaşımcı bir düzenin sancılarını yaşamaktadır. Türkiye’nin emekçileri olarak işsizliğin ortadan kaldırılacağı daha adil, paylaşımcı, toplumcu bir düzen için mücadele edeceğiz.
HEPİMİZİN SENDİKASI GRUBU
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ